CONTACT
https://miras.ro/
https://www.matosimobiliare.ro/
https://sanconfind.ro/
https://floricon.ro/
https://www.soceram.ro/

Amenajări pentru o așteptare mai... ușoară a pacienților la intrarea în Policlinica Municipală Câmpina

- Actualitate -

Amenajări pentru o așteptare mai... ușoară a pacienților la intrarea în Policlinica Municipală Câmpina

De câteva zile, la intrarea în Policlinica Municipală Câmpina se lucrează de zor. Se amenajează o copertină, urmează să fie amplasate și câteva bănci, astfel încât așteptarea celor care au neapărată nevoie de serviciile medicale de aici să fie puțin mai ușoară, mai ales având în vedere că vine vremea rece.

”Pentru că situația actuală a Spitalului Municipal, cea de suport COVID, va mai continua, și pentru că vremea a început să se strice, am decis să facem câteva mici amenajări la intrarea în Ambulatoriu. Se amenajează o copertină, vor fi amplasate și niște băncuțe, astfel încât oamenii să nu fie nevoiți să aștepte în ploaie sau zăpadă și în picioare. Reamintim tuturor că noi încercăm să facem programările pacienților astfel încât, dacă se respectă aceste programări, practic, ar trebui ca nimeni să nu fie nevoit să aștepte decât maximum câteva minute. Totuși, am făcut aceste amenajări, așa cum am realizat și o rampă de acces pentru persoanele cu dizabilități, în zona intrării la radiologie”, ne-a declarat dr. Călin Tiu, managerul Spitalului Municipal Câmpina.
De asemenea, situația Spitalului Municipal Câmpina continuă să rămână una complicată. ”Avem un număr limitat de medici care vin în interacțiune cu pacienții COVID pozitivi și este o presiune foarte mare asupra lor. În acest moment, în spital sunt internate aproximativ 50 de persoane, dar, din păcate secția ATI este plină, iar presiunea în Secția de Boli Interne este din ce în ce mai mare, aici fiind deja destul de multe cazuri grave. Facem față cu greu situației, în primul rând din cauza insuficienței personalului”, a precizat managerul Spitalului Municipal Câmpina, dr. Călin Tiu.


30 Sep 2020 22:51 4729 vizualizari


Comentarii






  • 01.10.2020 10:28 Bogdan Ok, probabil ca ideea nu e rea, dar chiar nu au gasit o solutie care sa arate mai bine? Arata oribil constructia aia, asa cum arata si rampa pentru accesul persoanelor cu dizabilitati.... Sunt curios cine a propus solutiile astea, cine le-a aprobat, nu au vazut ca arata ca un sopron?!
528 vizualizari 19 Jun 2026 10:34 Încă 30 de zile arest preventiv pentru Adrian Stoican. Instanța a respins cererea președintelui CS Câmpina privind măsura arestului la domiciliu

Încă 30 de zile arest preventiv pentru Adrian Stoican. Instanța a respins cererea președintelui CS Câmpina privind măsura arestului la domiciliu

Completul Secției Penale a Tribunalului Prahova a decis, joi, prelungirea arestării preventive a lui Adrian Stoican cu încă 30 de zile, până la data de 27 iulie 2026 inclusiv.

citeste mai mult
411 vizualizari 19 Jun 2026 10:23 Primăria Câmpina a lansat în consultare publică proiectul noului regulament al CS Câmpina

Primăria Câmpina a lansat în consultare publică proiectul noului regulament al CS Câmpina

Până pe 29 iunie se primesc propuneri, sugestii și opinii cu valoare de recomandare pentru proiectul privind un nou regulament al Clubului Sportiv Câmpina. Proiectul a fost inițiat de primarul Irina Nistor și, conform legii, se află în procedură de transparență decizională, fiind supus consultării publice.

citeste mai mult
787 vizualizari 19 Jun 2026 08:16 Câmpinenii întreabă... primarul răspunde. Poliția Locală nu are atribuții privind viteza și zgomotul produs de mașini în trafic

Câmpinenii întreabă... primarul răspunde. Poliția Locală nu are atribuții privind viteza și zgomotul produs de mașini în trafic

Demersul nostru de a găzdui astfel de audiențe are succes, dacă avem în vedere numărul mare de întrebări pe care le-ați adresat prin intermediul nostru primarului municipiului Câmpina, Irina Nistor.

citeste mai mult
773 vizualizari 19 Jun 2026 06:35 Absolvenții de la Școala Centrală Câmpina au predat, simbolic, cheia și clopoțelul următoarei generații

Absolvenții de la Școala Centrală Câmpina au predat, simbolic, cheia și clopoțelul următoarei generații

Au fost multe emoții și joi în curtea interioară a Școlii Centrale Câmpina. Și asta pentru că, pe lângă premierea elevilor de gimnaziu, a existat și o festivitate de absolvire pentru elevii de la clasa a VIII-a, festivitate care a inclus și predarea simbolică a clopoțelului următoarei generații.

citeste mai mult
Actualitate Politică Social Eveniment Interviuri Sănătate Editorial Sport Anunțuri Joburi Turism

Termeni și condiții - Politica de confidențialitate - Politica cookies
© 2026 Câmpina TV