După o primă zi cu patru clasări pe podium pentru sportivii de la CSS ”Constantin Istrati” Câmpina, duminică, 25 februarie, Campionatul Național de Atletism în Sală pentru sportivi sub 16 și sub 18 ani, etapa a doua, a continuat, atleții câmpineni fiind înscriși în alte câteva probe.
Cea mai bună performanță a celei de-a doua zile pentru atletismul câmpinean a fost reușită de Eduard Unguroaica (foto), antrenor Jenica Bran, sportivul clasându-se pe locul al doilea în proba de săritura în lungime, categoria sub 18 ani, cu 7,20m, la numai șase centimetri de primul loc.
În întrecerea similară pentru sportivi sub 16 ani, David Brezeanu, antrenat tot de Jenica Bran, s-a clasat pe locul 7, cu o săritură care a măsurat 5,08m.

Promovată în Liga a 4-a, Muscelul Câmpina se pregătește deja, deocamdată, din punct de vedere administrativ, pentru a răspunde exigențelor noului eșalon.

Luni după-amiază, apariție surpriză la Bazinul Didactic de Înot de la Cornu, care este administrat de Clubul Sportiv Barracuda Câmpina.

Federația Română de Fotbal a publicat rezultatele Clasificării fotbalului amator – ediția 2026, un proces important prin care sunt evaluate centrele de copii și juniori ale cluburilor participante în competițiile organizate de Asociațiile Județene de Fotbal.

La finalul săptămânii trecute, pe o căldură sufocantă, cei doi sportivi de 11 ani ai Clubului Barracuda - Teodora Apostol și Nicolas Ropotan, împreună cu antrenorul Cristina Rachieru, au participat în cel mai vechi centru siderurgic al României, Reșița, la Campionatul Național de Natație al României pentru copii 11 ani.