Chiar în ziua de duminică, 1 Iunie, manifestările dedicate Zilei Copiilor au continuat în Centrul Civic al municipiului Câmpina. Pentru că, vă reamintim, la Câmpina au fost două zile cu evenimente dedicate copiilor.
Pe Bulevardul Carol I, între intersecțiile cu Strada Republicii și Calea Doftanei, circulația rutieră a fost blocată, spațiul transformându-se într-un uriaș loc de joacă pentru copii.
Administrația locală, prin Casa de Cultură ”Geo Bogza”, a pregătit curse de alergare, trasee cu obstacole, mini-ștafete, aruncări la coș, cursa cu oul, ștafeta părinte - copil, muzică, voie bună, personaje surpriză, fiecare în parte stârnind curiozitatea copiilor.
Un moment aparte a fost rezervat copiilor talentați la pictură, care, sub coordonarea profesorului Mihaela Baltag, au realizat câteva lucrări chiar superbe.
Practic, aceste manifestări au marcat încheierea șirului de acțiuni pregătit de administrația locală pentru sărbătorirea Zilei Copiilor.
Citește cele mai noi știri locale publicate pe CâmpinaTV.ro! Te invităm să devii membru al grupului nostru de Facebook - CâmpinaTV și grupului de Whatsapp (mesaj la 0733.388.425).
Fii parte a comunității CâmpinaTV.ro!

Cea de-a 32-a ediție a Galei Topul Firmelor Prahovene a avut loc vineri, 31 octombrie 2025, la Complexul Ramatuelle din Păulești.

Aura Christi a revenit la Câmpina pentru a-și lansa volumul ”Treptele fericiților”, în cadrul Seratelor Culturale Elstar.

Ziua Clerului Militar a fost sărbătorită joi, 30 octombrie 2025, la Catedrala Națională, printr-un Te Deum oficiat de Preasfințitul Părinte Varlaam Ploieșteanul, episcop vicar patriarhal.

Joi, 30 octombrie, de la ora 17.30, va fi un adevărat regal cultural, Seratele Culturale Elstar găzduind-o din nou pe Aura Christi.