Vinerea Mare a însemnat un moment de mare cumpănă pentru conducătorul autoturismului Dacia Logan cu numărul de înmatriculare PH-92-JAN. Maşina a fost implicată într-un eveniment rutier pe Strada Podului, artera care coboară de pe Bulevardul Culturii spre DN1.
Cam pe la jumătatea acestei străzi, după cea mai strânsă dintre curbe, șoferul Loganului a vrut să evite o altă maşină care venea din sens opus şi a ieşit în decor. Conducătorul auto era singur în maşină, din fericire, nu a fost rănit, dar echipajul de la ISU Prahova, sosit la faţa locului, a avut ceva de furcă, pentru că autoturismul Dacia Logan era foarte aproape să se răstoarne pe carosabil. Un copăcel a fost cel care a ţinut Loganul până la ridicarea acestuia de către o maşină specială de intervenţie de la ISU şi repunerea sa pe carosabil, în deplină siguranţă. Pagubele materiale sunt minime, dar conducătorul auto s-a ales cu o sperietură pe care nu o va uita prea curând.
La faţa locului, în afara echipajului de la ISU au mai fost prezenţi reprezentanţii Poliţiei, precum şi o Ambulanţă.

„Diversele” de la finalul fiecărei ședințe ordinare a Consiliului Local Câmpina au devenit un loc de bălăcăreală, prilejul unora doar de a se auzi, de a-și „crea” material pentru atacuri viitoare ale adversarilor politici. Rar se mai întâmplă să auzim din partea aleșilor locali probleme concrete.

Demersul nostru de a găzdui astfel de audiențe are succes, dacă avem în vedere numărul mare de întrebări pe care le-ați adresat prin intermediul nostru primarului municipiului Câmpina, Irina Nistor.

Joi după-amiază, la Câmpina, la intersecția străzilor Constantin Stere și Conductelor a avut loc un accident rutier.

UPDATE - Adrian Stoican a fost reținut 24 de ore.
Pe numele președintelui CS Câmpina, Adrian Stoican, a fost emis astăzi mandat de aducere în vederea audierii, mandat pus în executare de polițiști. Stoican a fost luat de la Bazinul de înot didactic din Câmpina, unde este și instructor și dus la domiciliul său din comuna Scorțeni, pentru efectuarea unei percheziții domiciliare.