CONTACT

Accident pe DN1, la Nistorești. Un bărbat de 55 ani a ajuns la spital

- Actualitate -

Accident pe DN1, la Nistorești. Un bărbat de 55 ani a ajuns la spital

UPDATE, ora 20.49 - Din păcate, pietonul - domiciliat în Breaza - a decedat la spital, după cum a anunțat purtătorul de cuvânt al IJP Prahova.

În cursul serii de vineri, 16 februarie, în jurul orei 18.45, polițiștii Serviciului Rutier au fost sesizați cu privire la faptul că pe Drumul Național 1, în zona Nistorești, s-ar fi produs un accident rutier. 

Din primele verificări, conform purtătorului de cuvânt al Inspectoratului Județean de Poliție Prahova, polițiștii au constatat faptul că o femeie de 49 de ani, în timp ce conducea un autoturism, ar fi acroșat un pieton, un bărbat de 55 de ani, angajat în traversarea părții carosabile. În urma producerii accidentului rutier a rezultat vătămarea corporală a pietonului, care a fost transportat la spital. Conducătoarea auto a fost testată cu aparatul etilotest, rezultatul fiind negativ. Traficul rutier a fost restricționat pe prima bandă a sensului de mers Sinaia - Câmpina. Polițiștii continuă cercetările pentru stabilirea tuturor cauzelor și împrejurărilor în care s-a produs accidentul rutier. În cauză, a fost întocmit dosar penal sub aspectul săvârșirii infracțiunii de vătămare corporală din culpă.

(Foto cu caracter ilustrativ)


16 Feb 2024 19:09 3770 vizualizari


Comentarii






163 vizualizari 08 Apr 2026 10:32 Incendiu la Măgureni. O gospodărie și 600mp de vegetație au fost mistuite de flăcări

Incendiu la Măgureni. O gospodărie și 600mp de vegetație au fost mistuite de flăcări

Incendiu produs în această dimineață într-o gospodărie din comuna Măgureni, sat Lunca Prahovei. 

citeste mai mult
1220 vizualizari 07 Apr 2026 19:08 TIR în flăcări pe DN1, între Câmpina și Florești

TIR în flăcări pe DN1, între Câmpina și Florești

Pe DN1, pe sensul Ploiești - Câmpina, un TIR a luat efectiv foc.

citeste mai mult
1337 vizualizari 07 Apr 2026 18:30 N-au ”ghicit-o” p-asta! Două femei, reținute de polițiștii câmpineni pentru înșelăciune

N-au ”ghicit-o” p-asta! Două femei, reținute de polițiștii câmpineni pentru înșelăciune

Polițiștii din Câmpina au dispus, în cursul zilei de 7 aprilie, reținerea pentru 24 ore a două femei, de 32, respectiv 33 ani, ambele din comuna Bărcănești.

citeste mai mult
1332 vizualizari 07 Apr 2026 15:14 Trei imobile cuprinse de un incendiu puternic la Brebu

Trei imobile cuprinse de un incendiu puternic la Brebu

Pompierii militari prahoveni intervin în aceste momente pentru stingerea unui incendiu izbucnit în comuna Brebu, sat Brebu Megieșesc. 

citeste mai mult
Actualitate Politică Social Eveniment Interviuri Sănătate Editorial Sport Anunțuri Joburi Turism

Termeni și condiții - Politica de confidențialitate - Politica cookies
© 2026 Câmpina TV