CONTACT
https://www.matosimobiliare.ro/
https://sanconfind.ro/
https://floricon.ro/
https://www.soceram.ro/

Restricții de circulație în Câmpina, pe Bd. Carol I și Bd. Culturii, pentru pregătirea și desfășurarea manifestărilor de Ziua Națională

- Actualitate -

Restricții de circulație în Câmpina, pe Bd. Carol I și Bd. Culturii, pentru pregătirea și desfășurarea manifestărilor de Ziua Națională

Circulația rutieră va fi închisă pe Bulevardul Culturii, între intersecția cu Bulevardul Carol I și intersecția cu Strada Griviței, de vineri, 30 noiembrie, ora 13.00, până sâmbătă, 1 Decembrie, ora 14.00. Primăria Câmpina ia această măsură în vederea pregătirii și desfășurării manifestărilor dedicate Centenarului Marii Uniri.

De asemenea, pe 1 Decembrie 2018, circulația rutieră va fi închisă pe Bulevardul Carol I, pe tronsonul cuprins între intersecția cu Strada Erou Grigore Nicolae (Policlinica Municipală) și intersecția cu Strada Mihail Kogălniceanu (zona ABC), în intervalul orar 9.00 - 14.00. 
Primăria Câmpina își cere scuze pentru un eventual disconfort creat cetățenilor prin aceste măsuri de restricționare a traficului rutier. În același timp, Primăria vă așteaptă la manifestările dedicate Centenarului Marii Uniri de la 1 Decembrie 1918.

Citiți și: Programul complet al manifestărilor organizate la Câmpina cu ocazia Zilei Naționale a României


29 Nov 2018 16:07 3530 vizualizari


Comentarii






657 vizualizari 15 Mar 2026 10:38 Biserica din Puchenii Moșneni a luat foc. S-au autoevacuat 120 persoane. Biserica este monument istoric. Trafic îngreunat pe DN1

Biserica din Puchenii Moșneni a luat foc. S-au autoevacuat 120 persoane. Biserica este monument istoric. Trafic îngreunat pe DN1

În această dimineață în satul Puchenii Moșneni, din comuna Puchenii Mari, din sudul județului Prahova, la biserică a izbucnit un incendiu.

citeste mai mult
582 vizualizari 14 Mar 2026 12:19 Consiliul Local a aprobat participarea Câmpinei la proiectul ”Prahova – destinație turistică inteligentă”, în valoare de peste 3,3 milioane lei

Consiliul Local a aprobat participarea Câmpinei la proiectul ”Prahova – destinație turistică inteligentă”, în valoare de peste 3,3 milioane lei

Într–o ședință de îndată, Consiliul Local Câmpina a aprobat participarea la proiectul ”Prahova – destinație turistică inteligentă”, un proiect cu o valoare maximă de 3.309.215 lei.

citeste mai mult
983 vizualizari 13 Mar 2026 17:47 Peste 50 sancțiuni aplicate de polițiștii prahoveni într–o acțiune în stațiile și trenurile de călători

Peste 50 sancțiuni aplicate de polițiștii prahoveni într–o acțiune în stațiile și trenurile de călători

Polițiștii din cadrul Serviciului Județean de Poliție Transporturi Prahova, împreună cu polițiști din cadrul Poliției Municipiului Ploiești – Secția nr. 4 Poliție, ai Poliției Stațiunii Sinaia și jandarmi din cadrul Inspectoratului de Jandarmi Județean Prahova, au desfășurat acțiuni pentru prevenirea și combaterea furturilor din buzunare, din bagaje, precum și a furturilor de bunuri de la călători.

citeste mai mult
843 vizualizari 12 Mar 2026 18:09 Acțiune de amploare a polițiștilor la Câmpina și în localitățile limitrofe

Acțiune de amploare a polițiștilor la Câmpina și în localitățile limitrofe

Polițiștii câmpineni, cu sprijinul structurilor specializate din cadrul Serviciului pentru Imigrări Prahova și al Inspectoratului de Poliție Județean Prahova, au desfășurat joi, 12 martie, o acțiune amplă pe raza municipiului Câmpina și a localităților arondate în sistem metropolitan.

citeste mai mult
Actualitate Politică Social Eveniment Interviuri Sănătate Editorial Sport Anunțuri Joburi Turism

Termeni și condiții - Politica de confidențialitate - Politica cookies
© 2026 Câmpina TV