Muscelul Câmpina a făcut unul dintre cele mai bune jocuri, conducând ostilitățile în permanență de o manieră clară, care nu a lăsat niciun moment vreun dubiu asupra victoriei.
Probabil că puține formații din campionatul județean i-ar fi făcut față Muscelului în prima repriză, cu o dominare categorică, o posesie impresionantă și trei goluri, unul mai spectaculos ca altul: Mititelu (min. 8 și 33), Prună (min. 27).
După pauză, coordonatele principale ale jocului s-au menținut, chiar dacă Mircea Hagianu a schimbat masiv. Pe final, în minutul 90, Dorobanțu a înscris golul de onoare al oaspeților, dar diferența a fost mult mai mare decât cea consemnată odată cu fluierul final.
Muscelul: Neguțescu - A. Grigore, Tuia (85 Spoială), Dafinoiu, Dumitrașcu, Crețu, G. Radu (70 Popa), Mititelu (80 Potlog), Șerbănoiu (61 Drăgan), Prună, Floștoiu (58 Ghica). Antrenor: Mircea Hagianu.
La finalul jocului, mijlocașul Claudiu Prună, unul dintre marcatori, ne-a declarat: „A fost un meci reușit din partea noastră, pe un teren îmbibat în totalitate cu apă, contra unei echipe foarte bune, care se află în formă și care în tur ne-a învins. Mulțumim tuturor suporterilor care au venit în tribune în ciuda frigului și a ploii”.
Runda viitoare, Muscelul va juca în deplasare la Stejarul Goruna.
Citește cele mai noi știri locale publicate pe Câmpinatv.ro! Te invităm să devii membru al grupului nostru de Facebook - Câmpinatv și grupului de Whatsapp (0733.388.425).
Fii parte a comunității Câmpinatv.ro!

În fața „lanternei roșii”, CS Bucov, formația câmpineană a înregistrat o victorie lejeră, la un scor care putea fi chiar și mai mare.

Vineri după-amiază a avut loc primul meci din etapa a 19-a din Liga a 4-a. Celelalte jocuri au fost sâmbătă, iar runda se va încheia duminică.

În prima zi a Campionatului Național de Atletism pentru copii sub 14 ani, CSS „Constantin Istrati” Câmpina a reușit deja să obțină trei medalii, inclusiv un titlu național.

Dacă în alte meciuri cu Victoria Florești câmpinenii au avut probleme în a se impune, de această dată, elevii lui Roberto Opatchi s-au mobilizat exemplar, au dominat categoric meciul și s-au impus la un scor pe măsură.