UPDATE ora 0.00 - Tânăra era din comuna Cornu și lucra la Brașov. A absolvit Liceul Tehnologic Energetic din Câmpina și Facultatea de Alimentație și Turism din cadrul Universității "Transilvania" din Brașov. Venea acasă, la familie. A coborât dintr-un microbuz și a traversat DN1 pentru a merge la Cornu. Din păcate, nu a mai ajuns în mijlocul celor dragi. Dumnezeu să o odihnească în pace!
Un tragic accident rutier s-a produs în această seară pe DN1, în apropierea intrării spre Câmpina, în zona restaurantului "Casa Cornu". O tânără în vârstă de 26 de ani a încercat să traverseze drumul național, dar a fost lovită de un autoturism care circula pe sensul de mers spre Brașov.
Impactul a fost extrem de puternic, tânăra murind pe loc. Ambulanța a ajuns în câteva minute la locul accidentului, dar medicii nu au putut face altceva decât să constate decesul. Potrivit unor martori oculari, fata a vrut să traverseze DN1 în fugă, nu s-a asigurat și a ieșit efectiv în fața unui autoturism Opel (cu număr de înmatriculare de Bacău), iar femeia aflată la volan nu a mai reușit să o evite. Polițiștii continuă cercetările la locul accidentului. Vom reveni.

Am reunit oferte privind meniul zilei de la restaurante din Câmpina și împrejurimi pentru a le da celor interesați posibilitatea de a alege.

Primăria municipiului Câmpina a transmis, prin intermediul unui comunicat de presă, un apel la populație pentru buna funcționare a insulelor ecologice digitalizate.

Școala de șoferi GPS Auto Câmpina consideră că performanța merită răsplătită.

Asistent medical generalist și asistent medical de farmacie sunt cursurile acreditate pe care le derulează Școala Postliceală „Louis Pasteur" Câmpina.