CONTACT

Medalie de bronz pentru tânărul câmpinean Teodor Enache la aruncarea suliţei, categoria juniori III

- Sport -

După trei zile pline pentru CSS Constantin Istrati Câmpina, care a participat la Campionatul Naţional de Aruncări Lungi, unde a obţinut două titluri naţionale, trei de vicecampion naţionali şi patru medalii de bronz, la seniori, tineret, juniori I şi juniori II, astăzi a fost rândul juniorilor III să intre în arenă. Iar Câmpina a fost din nou pe podium, prin Teodor Enache (antrenor Mihaela Marin), în proba de aruncarea suliţei.

Tânărul câmpinean a reuşit o aruncare foarte bună, care a măsurat 42,04m, ceea ce i-a adus medalia de bronz. În aceeaşi probă, Ciprian Costache, cu o aruncare de 34,32m s-a clasat pe locul al VI-lea.
Rezultatul de astăzi demonstrează odată în plus valoarea şcolii câmpinene de aruncări lungi, dar speranţele cele mai mari ale colectivului tehnic de la CSS Constantin Istrati Câmpina condus de prof. Nicolae Pavel se îndreaptă spre ziua de duminică, atunci când competiţia va aduce la start categoriile copii I, II, III. Se mizează pe obţinerea de noi medalii şi rezultate sportive apreciate la nivel naţional.

24 Mar 2018 20:57 4344 vizualizari