CONTACT
https://sanconfind.ro/
https://www.hidroprahova.ro/
http://floricon.ro/
https://www.soceram.ro/

Atleții câmpineni au demonstrat o formă bună la un concurs de verificare, înaintea Naționalelor de aruncări lungi de la Arad

- Sport -

În acest week-end, la București, pe stadionul "Arcul de Triumf", a avut loc un concurs atletic de verificare, la care au fost prezenți și mai mulți sportivi de la CSS "Constantin Istrati" Câmpina, club coordonat de prof. Mihaela Marin. Pentru atleții câmpineni a fost un excelent prilej de verificare înaintea Campionatului Național de Aruncări Lungi, care va avea loc la finalul acestei luni, la Arad. Spre satisfacția antrenorilor, atleții câmpineni au demonstrat o formă foarte bună, ceea ce dă speranțe pentru medalii la Arad.

La concursul de la București, atleții câmpineni au obținut următoarele rezultate:
Marius Vasile - juniori II, aruncarea discului, 54,23m, locul I, nou record personal și barem îndeplinit pentru participarea la Festivalul Olimpic al Tineretului European;
Andreea Lungu - juniori II, aruncarea discului, 45,43m, locul I;
Sebastian Oprea - juniori I, aruncarea discului, 40,26m, locul III;
Teodor Enache - juniori II, aruncarea suliței, 42,67m, locul I;
Denisa Lepuș - copii I, aruncarea suliței, 30,60m, locul I, nou record personal; aruncarea discului, 29,67m, locul II, nou record personal;
Alexia Tudorache - copii I, aruncarea discului, 28,63, locul III, nou record personal;
Serena Neața - juniori III, aruncarea suliței, 25,74m, locul I;
Mihaela Ciușdel - juniori III, aruncarea suliței, 22,73m, locul II.
"Ne bucură forma bună a sportivilor noștri, demonstrată în condiții de concurs, și ne dă speranțe pentru rezultate cât mai bune la finala Naționalelor de aruncări lungi de la Arad. Obiectivul clubului nostru pentru această competiție este obținerea a trei medalii, din care două de aur", ne-a declarat Nicolae Pavel, antrenor în cadrul CSS "Constantin Istrati" Câmpina.


17 Mar 2019 10:16 5967 vizualizari


Comentarii


1265 vizualizari 24 Jun 2024 16:39 AJF Prahova a anunțat sistemul competițional pentru sezonul viitor. Liga A va începe pe 24 august

AJF Prahova a anunțat sistemul competițional pentru sezonul viitor. Liga A va începe pe 24 august

La sediul Asociației Județene de Fotbal Prahova a avut loc o ședință a Comitetului Executiv în care s-au stabilit o serie de modificări pentru sezonul competițional 2025-2026 și s-au anunțat datele de începere a viitorului sezon.

citeste mai mult
1173 vizualizari 23 Jun 2024 21:39 Alin Pandele (Lido Câmpina), locul 8 la MX2, în etapa de la Moreni

Alin Pandele (Lido Câmpina), locul 8 la MX2, în etapa de la Moreni

În a doua zi a etapei a III-a a Campionatului Național de Motocros, care a avut loc la Moreni, clubul câmpinean Lido a fost reprezentat de un singur sportiv, Alin Pandele, la clasa MX2.

citeste mai mult
1114 vizualizari 23 Jun 2024 21:06 Rezultate foarte bune pentru atleții câmpineni la Naționalele sub 18 ani, inclusiv două calificări la Europeanul din Slovacia

Rezultate foarte bune pentru atleții câmpineni la Naționalele sub 18 ani, inclusiv două calificări la Europeanul din Slovacia

La București a avut loc în acest week-end Campionatul Național de Atletism pentru juniori sub 18 ani, la startul mai multor probe aliniindu-se și sportivi de la CSS ”Constantin Istrati” Câmpina, club condus de Mihaela Marin.

citeste mai mult
855 vizualizari 23 Jun 2024 16:35 Scandalul de la AJF Prahova continuă... Titi Negoiță, atac fără precedent!

Scandalul de la AJF Prahova continuă... Titi Negoiță, atac fără precedent!

În a doua parte a punctului de vedere prezentat de Tudor Negoiță, suspendat pentru fals pe o perioadă de doi ani, veți putea citi un atac fără precedent la adresa celor care, în opinia lui Negoiță, conduc acum AJF Prahova - președintele Silviu Crângașu, vicepreședintele Cătălin Popescu și secretarul general Marian Dima.

citeste mai mult
https://dentfamily.ro/
https://cleopatra-esthetics.ro/
Actualitate Politică Social Eveniment Interviuri Sănătate Editorial Sport Anunțuri Joburi Turism

Termeni și condiții - Politica de confidențialitate - Politica cookies
© 2024 Câmpina TV