CONTACT
https://sanconfind.ro/
http://floricon.ro/
https://www.soceram.ro/

Adrian Stoican va candida din nou la conducerea Clubului Sportiv Câmpina

- Actualitate -

Adrian Stoican va candida din nou la conducerea Clubului Sportiv Câmpina La primul concurs a fost respins pentru că nu avea trei ani vechime într-o funcție de conducere la un club sportiv. Între timp, criteriul vechimii a fost modificat și Adrian Stoican (foto stânga) își va depunde din nou dosarul pentru postul de președinte al clubului înființat de administrația locală. Deocamdată, este singura persoană interesată de această funcție, dar nu se știe niciodată...

Adrian Stoican, profesor de educaţie fizică la Școala Gimnazială B.P. Hasdeu” şi colaborator al Clubului Sportiv Contratimp, şi-a depus anul trecut dosarul la concursul pentru obţinerea funcţiei de preşedinte al Clubului Sportiv Câmpina. Stoican a fost singurul candidat la concurs, dar nu a îndeplinit una dintre cerinţele impuse (vechimea de 3 ani într-o funcţie de conducere în cadrul unui club sportiv), motiv pentru care dosarul i-a fost respins. Acum, Primăria Câmpina organizează un nou concurs, după ce, în prealabil, a fost modificat criteriul vechimii într-o funcție de conducere, de la trei ani la un an. „Până vineri voi lua o decizie, pentru că vreau să mă consult cu mai mulţi colegi. Îmi doresc să-mi păstrez şi catedra de educaţie de la școală, dacă este posibil. Urmează să găsesc exact formula cea mai potrivită, dar, oricum, în principiu, da, îmi voi depune dosarul pentru concursul la funcţia de preşedinte al CS Câmpina”, ne-a declarat Adrian Stoican. 
Termenul limită pentru depunerea dosarelor este 19 ianuarie, ora 16.00.


13 Jan 2016 19:17 3856 vizualizari


Comentarii






  • 18.01.2016 19:58 daniel Nici nu știți că sunteți doar niște unelte. Însă sforarul nu este prea isteț. Timpul vă va demonstra. Deschideți ochii larg.
  • 18.01.2016 14:23 iri "ho ho " pe mine nu mă cunosti.Dacă m-ai cunoaşte ai şti că nu mă carcterizează ipocrizia. Sunt un om simplu care cunoaşte bine limitele bunului simţ si nu conduc o castă.
  • 14.01.2016 17:30 daniel O ho ho! Tocmai ca va cunosc. Chiar va stiu. Pe toti.
  • 14.01.2016 13:03 iri Daniel, te provoc să-ţi spui numele şi să participi la un dialog civilizat pe această temă care observ că te interesează, fară să faci afirmaţii legate de persoane şi relaţiile dintre acestea, atâta timp cât nu le cunoşti. Nu-ţi permit să mă cataloghezi cum ca aş fi altcineva decât sunt.
  • 13.01.2016 20:06 daniel Această poză face cât o mie de cuvinte. Țineți minte când viceprimarul Dragomir zicea că știe cine va câștiga concursul? Se referea la Irinel Dumitrașcu. Era foarte aproape. Nu este ea dar este omul ei de casă. Iar primarul Tiseanu ce face? Modifică criteriile de concurs după candidatul dorit de PNL și FRĂȚILĂ. NU mai aveți limită?
289 vizualizari 02 Jun 2025 23:03 La Câmpina, marți, 3 iunie, presiunea apei va fi scăzută. În alte localități nu va fi apă deloc

La Câmpina, marți, 3 iunie, presiunea apei va fi scăzută. În alte localități nu va fi apă deloc

Un anunț al ESZ a provocat îngrijorare în rândul populației din Câmpina, mulți oameni temându-se că marți, 3 iunie, nu va fi apă la Câmpina.

citeste mai mult
289 vizualizari 02 Jun 2025 21:22 Lista lui Năsui: 178 de institute și agenții finanțate de stat, “al căror scop nu e cercetarea, ci salarizarea”

Lista lui Năsui: 178 de institute și agenții finanțate de stat, “al căror scop nu e cercetarea, ci salarizarea”

Deputatul USR Claudiu Năsui, fost ministru al Economiei, atrage atenția că 178 de institute și agenții din cercetarea de stat sunt finanțate din banii cetățenilor, scopul acestora nefiind cercetarea, ci salarizarea, oferirea de posturi de conducere care vine la pachet cu mai multe privilegii și beneficii.

citeste mai mult
1056 vizualizari 01 Jun 2025 08:12 În centrul Câmpinei, bucăți din acoperiș căzute pe trotuar

În centrul Câmpinei, bucăți din acoperiș căzute pe trotuar

Unele blocuri de pe Bulevardul Carol I din Câmpina, mai ales în zona centrală, au o arhitectură aparte, cu niște ”șepci” ale acoperișului deasupra unora dintre balcoane.

citeste mai mult
2249 vizualizari 29 May 2025 22:32 Viceprimarul comunei Bănești, Valentin Nichitoiu, și-a dat demisia

Viceprimarul comunei Bănești, Valentin Nichitoiu, și-a dat demisia

În cadrul ședinței ordinare a Consiliului Local Bănești, care a avut loc joi, 29 mai, viceprimarul Valentin Nichitoiu și-a prezentat demisia din această funcție.

citeste mai mult
Actualitate Politică Social Eveniment Interviuri Sănătate Editorial Sport Anunțuri Joburi Turism

Termeni și condiții - Politica de confidențialitate - Politica cookies
© 2025 Câmpina TV