Centrul Infotrafic din cadrul Inspectoratul General al Poliției Române a anunțat că, duminică, 7 septembrie, începând cu ora 22.30, se vor pune în mișcare două transporturi agabaritice care vor tranzita și Prahova.
Potrivit aceleiași surse, cele două transporturi agabaritice folosesc ca rută DN 1A/DJ 140 – DN 1A – DN 1 – A3 – DNCB și sunt formate dintr-un camion cu lungimea de 47 de metri și mase între 103,25 – 106,85 tone.
Transporturile vor fi însoțite de echipaje de poliție rutieră, a mai anunțat Centrul Infotrafic.
(Foto cu caracter ilustrativ)
Citește cele mai noi știri locale publicate pe CâmpinaTV.ro! Te invităm să devii membru al grupului nostru de Facebook - CâmpinaTV și grupului de Whatsapp (mesaj la 0733.388.425).
Fii parte a comunității CâmpinaTV.ro!

Polițiștii din cadrul structurilor operative ale Inspectoratului Județean de Poliție Prahova au executat la data de 20 ianuarie 2026, nouă mandate de executare a pedepsei cu închisoarea, emise de instanțele de judecată competente.

La Consiliul Județean Prahova au fost semnate marți contractele de finanțare pentru modernizarea iluminatului public în 24 de localități.

Câteva zile, Câmpina a ținut din nou capul de afiș cu blocarea Bulevardului Carol I, la ieșirea spre Cornu, din cauza unei alunecări de teren.

În ziua de 20 ianuarie 2026, polițiștii din cadrul Serviciului Rutier au desfășurat o acțiune de amploare pe Drumul Național 1 (E60), în colaborare cu polițiștii rutieri ai Inspectoratelor de Poliție Județene Ilfov și Brașov.