În cadrul unei inedite ceremonii care a avut loc în stradă, Consiliul Județean Prahova a înmânat contractele de finanțare pentru proiectele declarate câștigătoare, depuse în baza Legii 350.
În total, Consiliul Județean a alocat suma de 4,5 milioane lei pentru finanțarea acestor proiecte, din care 450.000 lei pentru Cultură, învățământ, sănătate, social, protecția mediului; 450.000 lei pentru Tineret; 3,6 milioane lei pentru Sport de performanță și Sportul pentru toți.
Pe lista câștigătorilor se găsesc și fundații sau cluburi sportive din Câmpina:
Fundația Zamolxes – proiectul Ferestre spre viitor – curs de competențe antreprenoriale pentru tineret – 40.000 lei
Club Sportiv Câmpina – Handbalul Câmpinean, Prezent și Viitor – 101.770 lei
Club Sportiv Orienteering Klub Silva Câmpina – Pasiune pentru Mișcare: Orientare, Alergare și Drumeții în inima Prahovei – 40.000 lei.
Citește cele mai noi știri locale publicate pe CâmpinaTV.ro! Te invităm să devii membru al grupului nostru de Facebook - CâmpinaTV și grupului de Whatsapp (mesaj la 0733.388.425).
Fii parte a comunității CâmpinaTV.ro!

În județul Prahova au ajuns, în noaptea de duminică spre luni și în cursul zilei de luni 50.000 litri apă potabilă îmbuteliată din rezerva de stat, din totalul cantității de 200.000 litri puse la dispoziție de Guvern pentru localitățile din Prahova și Dâmbovița, afectate de criza apei.

La Judecătoria Câmpina este prima zi de lucru de la oprirea apei, într-o criză fără precedent pentru Câmpina și mai multe alte localități.

Marți dimineață, la Câmpina au sosit mai multe camionete de la Bușteni, de la Apa Borsec, cu apă plată comandată de către Patriarhia Română.

Vă prezentăm în continuare punctele de alimentare cu apă din orașul Breaza. Este vorba despre apă potabilă pentru populație, adusă de HidroPrahova.