Sâmbătă și duminică au avut loc partidele primei runde din Liga A Prahova, la fotbal. În cele opt jocuri disputate, din cele nouă, s-au marcat 22 goluri, înregistrându-se trei victorii ale gazdelor, trei ale oaspeților și două remize.
Iată rezultatele:
CS Câmpina - CSO Băicoi 1-1
CS Cornu - Tricolorul Breaza 1-2
Petrolistul Boldești - AFC Brebu 1-1
Teleajen Văleni - Voința Vărbilău 1-4
CSC Măneciu - CS Strejnic 5-0
Unirea Urlați - CS Mănești 0-1
Atletic Ploiești - CSC Berceni 1-0
CS Brazi - Triumf Poiana Câmpina 3-0
Partida FC Bănești - Petrolul 95 Ploiești a fost amânată.
Etapa viitoare, 26-28 august
CS Strejnic - FC Bănești
Petrolul 95 Ploiești - CS Câmpina
CSO Băicoi - Petrolistul Boldești
AFC Brebu - CS Brazi
Voința Vărbilău - Unirea Urlați
Triumf Poiana Câmpina - Teleajen Văleni
CS Mănești - CS Cornu
Tricolorul Breaza - Atletic Ploiești
CSC Berceni - CSC Măneciu

CS Câmpina a ales să-și înceapă seria jocurilor amicale din această vară cu un joc-școală, cu formația de juniori sub 19 ani a propriului club, pregătită de Roberto Opatchi.

Un amical foarte interesant a fost programat sâmbătă dimineață, la Cornu, acolo unde s-au întâlnit formațiile CS Cornu și Teleajen Văleni.

Muscelul Câmpina a început seria meciurilor amicale la Pleașa, cu una dintre echipele valoroase din Liga Elitelor, juniorii sub 17 ani de la Petrolul Ploiești.

La Plopeni a avut loc vineri după-amiază un test util între două echipe care reprezintă Prahova în Liga a treia, CSO Plopeni și Tricolorul Breaza.