CONTACT
https://www.matosimobiliare.ro/
https://sanconfind.ro/
https://www.soceram.ro/

Calea Doftanei din Câmpina - se asfaltează trotuarele între intersecțiile cu străzile Vladimirescu și Petru Rareș

- Actualitate -

După ce foarte multă vreme s-a bătut pasul pe loc la lucrările de reabilitare de pe Calea Doftanei din Câmpina, lucrurile au început să se miște în mod vizibil în ultima vreme, mai ales după vizitele surpriză ale noului primar al municipiului, Alin Moldoveanu, fie în timpul zilei, fie seara, în zonele unde se execută lucrări.

Joi seară, după o zi plină, primarul a mers din nou pe Calea Doftanei, pe porțiunea cuprinsă între intersecțiile cu străzile Tudor Vladimirescu și Petru Rareș, unde se lucra la asfaltarea trotuarelor, atrăgându-le din nou atenția angajaților firmei constructoare că trebuie să realizeze o lucrare de calitate, pentru că, în caz contrar, vor fi nevoiți să să facă din nou. De asfaltarea de pe Calea Doftanei se ocupă firma Kato Service SRL Ploiești, cea care execută și lucrările de canalizare din Câmpina. Modernizarea străzii se realizează etapizat, pe măsură ce se înaintează cu lucrările de canalizare, trebuie să se vină din urmă cu asfaltarea. Valoarea contractului pentru modernizarea străzii este de 7.680.892 lei fără TVA. Din păcate, ritmul de lucru a fost mult prea lent, ceea ce a creat o nemulțumire în rândul câmpinenilor, dar lucrurile au început să meargă ceva mai bine în ultima perioadă, când s-a lucrat inclusiv seara. 


12 Nov 2020 19:55 6710 vizualizari


Comentarii






  • 17.11.2020 07:47 T.P Cum adica se lucreaza noaptea? Atunci cand a venit primarul au stat pana la 7. Altfel la or 5 au plecat cu totii. Lucrarile merg foarte incet iar calitatea...
  • 16.11.2020 21:08 Ilie capatana Calea Doftanei artera importantă din Câmpina! Poate se termina lucrările până la sfârșitul anului!
  • 16.11.2020 17:29 Admin Pt. Vasy P. - Podul de cale ferată este al CFR-ului. Nu va fi reparat. Noi am scris despre acest subiect de mai multe ori. Podul aparține CFR și este în administrarea Secției L5 Câmpina. Pilonul din mijlocul DN1 se afundă pentru că stă, practic, pe un bloc de sare pe care apele subterane îl dizolvă încet, dar sigur. În 2018, CFR a luat decizia de dezafectare a elementelor din beton armat afectate, adică scoaterea grinzilor din beton situate de o parte și de alta a piciorului de pod situat pe DN1, astfel încât să fie îndepărtat pericolul unei eventuale prăbușiri. S-a luat doar decizia, dar nu s-a făcut nimic.
  • 16.11.2020 12:35 Vasy P. Mai terminati cu atat laudat si campanie de PR. Pentru asta l-am votat, pentru asta isi ia salariul din banii nostri, ca sa-si faca treaba. Lucrarile pe minunata Calea Doftanei vor mai dura minim 3 ani, pentru ca firma asta Kato se stie cum (nu) lucreaza...INTREBARE URGENTA: Podul de cale ferata peste DN1 dintre campina si poiana campina cand il reparati? sau asteptati sa se intample vreo nenorocire?
  • 14.11.2020 13:16 Rammstein Felicitări dle primar,!..faceti din câmpina un oraș european!..Va doresc putere de muncă, un bun prieten al lui Neluțu Paveliuc campion la kumite!!..
  • 13.11.2020 18:51 A.G Ca se lucreaza noaptea e bine.Nu inteleg tergiversarea cu lucrarile.esti firma care te respecti-ai blocat o strada iti gasesti echipa de muncitori 12 h cu 24,unii incep lucrare de la un capat celalalti la celalalt capat si se intalnesc la jumate.tu patron de firma motiveaza salariatul financiar,o lucrare care o poti face 6 luni se poate finaliza si in 3,e vorba de motivarea angajatilor si de priceperea sefilor de santier.cautati vitnamezi si intr-o luna strada e boboc.apoi banii sunt in cont,suntem mesteri si intelectuali sau doar carpaci?
  • 13.11.2020 16:43 Suntem cu ochii pe voi BRAVO! Așa trebuie să fie un adevărat edil al comunității, să se implice nu să rupă scaunul primăriei. Felicit proiectul pentru parcarea supraetajată , multă baftă în realizare.
2119 vizualizari 02 Nov 2025 18:39 “În acest prim an de mandat am avut multe incendii de stins. Am preluat o Primărie cu probleme multe și grave!”

“În acest prim an de mandat am avut multe incendii de stins. Am preluat o Primărie cu probleme multe și grave!”

La 24 octombrie s-a împlinit un an de când primarul și consilierii locali câmpineni au depus jurământul de credință și au fost învestiți în funcții. La un an de mandat, primarul municipiului Câmpina, Irina Mihaela Nistor, a fost invitata noastră la o analiză a ceea ce a însemnat acest an.

citeste mai mult
613 vizualizari 02 Nov 2025 10:37 Fostul consilier local Marius Anghelescu a cerut mărirea amenzilor pentru tăierea sau toaletarea abuzivă a copacilor

Fostul consilier local Marius Anghelescu a cerut mărirea amenzilor pentru tăierea sau toaletarea abuzivă a copacilor

La ședința Consiliului Local Câmpina din 30 octombrie a fost prezent și fostul consilier din legislatura precedentă, Marius Anghelescu, care a dorit să se adreseze actualilor aleși locali.

citeste mai mult
1049 vizualizari 02 Nov 2025 09:46 Achiziția de autobuze electrice pentru Câmpina, în pericol!

Achiziția de autobuze electrice pentru Câmpina, în pericol!

Luni, 3 noiembrie 2025, consilierii câmpineni sunt convocați într-o ședință extraordinară de îndată în care li se va prezenta o informare privind stadiul proiectului ”Reducerea emisiilor de carbon în zonele urbane prin achiziția de autobuze electrice”.

citeste mai mult
1268 vizualizari 02 Nov 2025 08:21 Modificări în amplasamentele pentru comerțul stradal din Câmpina. Dispar unele chioșcuri de pe domeniul public

Modificări în amplasamentele pentru comerțul stradal din Câmpina. Dispar unele chioșcuri de pe domeniul public

În cadrul ședinței Consiliului Local Câmpina din 30 octombrie 2025 a fost aprobat un proiect prin care se modifică o serie de amplasamente pentru comerțul stradal.

citeste mai mult
Actualitate Politică Social Eveniment Interviuri Sănătate Editorial Sport Anunțuri Joburi Turism

Termeni și condiții - Politica de confidențialitate - Politica cookies
© 2025 Câmpina TV