Pentru a doua oară în zile consecutive, Imnul Național al României s-a auzit în bazinul de natație din Praga, unde are loc Concursul Țărilor Central Europen, datorită a doi câmpineni - sportivul Darius Coman și antrenorul său, Gabriel Cojocaru, ambii de la Clubul Barracuda Câmpina.
După ce sâmbătă s-a impus în proba de 100m bras, Darius Coman a câștigat și proba de 200m bras, încheind competiția cu un bilanț excepțional - două medalii de aur, o medalie de bronz la 200m mixt și trei medalii de argint, cu ștafeta României.
Felicitări, Darius Coman! Felicitări, Gabriel Cojocaru!
Atleții de la CSS ”Constantin Istrati” Câmpina au continuat șirul evoluțiilor bune, cu rezultate remarcabile și noi clasări pe podium și în a doua zi a Romanian Masters Athletics.
Muscelul Câmpina și-a reluat pregătirile duminică, 19 ianuarie. Sub comanda aceluia anttrenor - Mircea Hagianu, câmpinenii au făcut un prim antrenament pe sinteticul de la Căminul Petrol.
Amical atractiv pe sinteticul de la Căminul Petrol, unde s-au întâlnit două dintre echipele câmpinene, CSC și Sportul.
Un veritabil derby al Seriei E a Campionatului Național de Handbal Feminin juniori III, primul joc oficial al anului 2025 a opus echipele CS Câmpina și CSJ Ploiești, ocupantele locurilor 2 și 3, la o diferență de numai două puncte.