Mare sărbătoare sâmbătă, 7 mai 2022, pe stadionul din Bușteni, acolo unde copii, părinți și antrenori au sărbătorit împreună patru ani de la înființarea noului club de fotbal, ACS Caraimanul Bușteni.
Tradiția fotbalului din stațiunea de la poalele muntelui Caraiman este mult mai veche, dar după numeroase probleme, pe 11 mai 2018 se înființa ACS Caraimanul Bușteni, clubul actual, de la cărui înființare s-au sărbătorit sâmbătă patru ani. Clubul îl are ca președinte pe Lucian Moise, director coordonator Cornel Vișan, iar antrenori sunt Ciprian Geambazu - pentru grupele de copii născuți în anii 2010, 2011 și 2012, și Alexandru Zamfir - pentru grupele de copii născuți în anii 2013, 2014 și 2015.
Sărbătoarea a fost marcată printr-un meci între copii și părinți, dar ”vedeta” sărbătorii a fost tortul uriaș, cu patru etaje, inclusiv o minge de fotbal în vârf.
Un bărbat de 34 ani, din Filipeștii de Pădure, a ajuns în arestul IJP Prahova după ce a condus un autoturism pe drumurile publice fără a avea permis de conducere și a încercat să-i păcălească pe polițiști.
În aceste zile, în Câmpina au început lucrări de modernizare la locurile de joacă pentru copii și în unele parcuri.
Joi, 10 iulie, au fost afișate rezultatele finale la Evaluarea Națională 2025
Primăria municipiului Câmpina anunță demararea lucrărilor de modernizare a rețelelor de apă și canalizare, o investiție cu fonduri europene, derulată de operatorul HidroPrahova SA.