CONTACT
https://www.matosimobiliare.ro/
https://sanconfind.ro/
https://www.soceram.ro/

Autoarea accidentului care a șocat Câmpina pe 7 aprilie 2022, trimisă în judecată pentru ucidere din culpă

- Actualitate -

Autoarea accidentului care a șocat Câmpina pe 7 aprilie 2022, trimisă în judecată pentru ucidere din culpă

Pe 7 aprilie 2022, Câmpina era cutremurată de vestea producerii unui accident pe trecerea de pietoni din apropierea Colegiului Tehnic Forestier, chiar pe Bulevardul Carol I. În accident era ucis pe loc tânărul Paul Alexandru Dragomir, 17 ani, elev al Colegiului Național ”Nicolae Grigorescu” din localitate.

La ceva mai mult de trei luni de la producerea acelui accident înfiorător, Adela Pena, tânăra de 22 ani, care se afla la volanul bolidului care a produs aceste accident, a fost trimisă în judecată, dosarul fiind înregistrat pe rolul Judecătoriei Câmpina la 19 iulie 2022. Deocamdată, instanța nu a fixat primul termen de judecată. Adela Pena va fi judecată pentru ucidere din culpă, faptă prevăzută de articolul 192 din Coduil Penal, pentru care tânăra riscă o pedeapsă cu închisoarea cuprinsă între doi și șapte ani.
Vă reamintim că în acea seară fatidică de 7 aprilie 2022, Paul Alexandru Dragomir se întoarcea de la București, unde fusese la Ziua Porților Deschise la Universitatea Națională de Artă Teatrală și Cinematografică ”I.L. Caragiale”, dorindu-și să urmeze cursurile acesteia după încheierea liceului. Mai multe mașini erau angrenate de Bulevardul Carol I într-o întrecere de tip ”liniuțe”, iar pe trecerea de pietoni de la Colegiul Forestier, mașina condusă de Adela Pena l-a accidentat mortal pe Paul, provocând una dintre cele mai emoționante tragedii ale Câmpinei... Acum, urmează judecata...


13 Aug 2022 11:23 8066 vizualizari


Comentarii






  • 13.08.2022 18:52 Dan Stați cuminți ca se rezolva metoda plicul. Are mama bani doar e om de afaceri. Nu va păți nimic, eventual un sejur Voila-Sapoca-Obregia. Smecherii o duc bine în România, niciodată nu vom fi egali în UE-în România pensiile salariile nu sunt demne. Interlopii, copii de bani gata trăiesc bine, fiecare cu nivelul lui
  • 13.08.2022 13:17 diss Nu vă faceți iluzii! " Justiția " din România tocmai a dat verdictul în cazul șoferiței care , beată moartă, a ucis două fetițe: 4 ani și jumătate de pușcărie...asta dacă nu se anulează la recurs!?!🤮 Pe cale de aritmetică cămpineanca, regret pentru părinții tânărului ucis, va scăpa cu 2 ani...cu executare sau cu suspendare, depinde de...Vai " justiția" din România, vai de c...l nostru, mereu peștele de la cap se împute!😡
Vremea
https://trafic.ro/registersite/b3952e459b72419187c0c3eec5e715d7
http://www.spitalcampina.ro/
http://floricon.ro/
https://elstargroup.ro/
30zile7zileCele mai citite
Ultimele comentarii
623 vizualizari 05 Dec 2025 20:37 Livrarea apei în rețeaua HidroPrahova nu este lipsită de riscuri. 700 km rețea care trebuie umplută de la zero

Livrarea apei în rețeaua HidroPrahova nu este lipsită de riscuri. 700 km rețea care trebuie umplută de la zero

După cum știți, la ședința CJSU din această seară s-a luat decizia furnizării apei începând cu ora 23.00. Vineri, 5, decembrie 2025, ora 23.00. ESZ va livra apă către HidroPrahova, o apă care poate fi folosită doar la toalete. Asta până la confirmarea potabilității de către DSP Prahova, în urma analizelor bacteriologice.

citeste mai mult
834 vizualizari 05 Dec 2025 19:14 De la ora 23.00, se reia alimentarea cu apă. Atenție, apa poate fi folosită doar pentru grupurile sanitare!

De la ora 23.00, se reia alimentarea cu apă. Atenție, apa poate fi folosită doar pentru grupurile sanitare!

Comitetul Județean pentru Situații de Urgență, întrunit vineri, 5 decembrie 2025, a luat decizia ca din această seară, de la ora 23.00, ESZ să înceapă furnizarea apei în rețeaua HidroPrahova. Și este vorba despre 700 km de rețea.

citeste mai mult
675 vizualizari 05 Dec 2025 19:01 Câmpina a adoptat primele decizii pentru o mai bună pregătire a viitoarelor crize de apă

Câmpina a adoptat primele decizii pentru o mai bună pregătire a viitoarelor crize de apă

Într-o nouă șediță a Comitetului Local pentru Situații de Urgență Câmpina, a doua de la începerea crizei apei, s-au luat o serie de decizii privind pregătirea pentru o viitoare situație similară crizei apei pe care ne pregătim să o încheiem.

citeste mai mult
1133 vizualizari 05 Dec 2025 17:35 Sâmbătă și duminică, la Câmpina vor funcționa trei centre de distribuire a apei potabile îmbuteliate

Sâmbătă și duminică, la Câmpina vor funcționa trei centre de distribuire a apei potabile îmbuteliate

În municipiul Câmpina vor fi deschise, sâmbătă și duminică, trei centre pentru distribuția către populație a apei potabile îmbuteliate.

citeste mai mult
Actualitate Politică Social Eveniment Interviuri Sănătate Editorial Sport Anunțuri Joburi Turism

Termeni și condiții - Politica de confidențialitate - Politica cookies
© 2025 Câmpina TV