În organizarea Federației Române de Handbal, în această săptămână se va desfășura la Timișoara turneul final al Campionatului național de junioare IV, competiție la care va participa și echipa CS Câmpina, care a fost repartizată în grupa D, alături de formațiile ACS Transilvania Brașov, CSC Moșnița Nouă și CSS 1 Constanța.
CS Câmpina, echipă pregătită de profesorul Daniel Vasile, s-a calificat pentru prima dată în istoria clubului la un turneu final național la un asemenea nivel, la capătul unui sezon de excepție.
Programul CS Câmpina la acest turneu final este următorul: cu CSC Moșnița Nouă, joi, 2 iunie, ora 12.45; cu CSS1 Constanța, joi, 2 iunie, ora 17.45; cu ACS Transilvania Brașov, vineri, 3 iunie, ora 11.30. Mult succes!
La acest sfârșit de săptămână, echipele de fotbal din Câmpina și împrejurimi sunt implicate în mai multe competiții.
Cupa ”Radu Voina” a continuat la Breaza, în sala ”Virgil Dudău”, cu ziua a doua, în care s-au aflat față în față echipe masculine de minihandbal.
Jocurile etapei a patra din Liga a 4-a Prahova s-au împărțit frățește - jumătate sâmbătă, jumătate duminică. Iată rezultatele:
Partida de la Ologeni s-a încheiat cu o remiză albă, la capătul unui meci echilibrat și în care fiecare dintre cele două echipe putea da pe final lovitura decisivă.