Un cititor CâmpinaTV.ro ne-a transmis pe numărul de whatsapp 0733.388.425 această imagine, cu o problemă extrem de importantă pentru Câmpina - parcarea autovehiculelor care aduc copii la grădinița și creșa de pe Strada Plevnei.
”Se întâmplă zilnic să se blocheze strada de către cei care nu pot să meargă pe jos 50m până pe Strada Ardealului, unde pot parca fără să-i pună pe toți în pericol, pietoni și șoferi. După cum se vede, poți să intri ușor în coliziune cu mașinile de pe sensul opus pentru că nu ai pe unde ocoli și te poți trezi cu o mașină în față. Poate puteți dvs să atrageți atenția asupra acestui fenomen și poate și poliția își va face treaba. Același lucru se întâmplă și în fața Protoieriei, până aproape de Ocolul Silvic”, este mesajul cititorul nostru. Un mesaj la care subscriem integral, despre care s-a mai discutat, fără a se găsi nicio soluție concretă pentru a reduce cât mai mult posibil riscul producerii unui accident.
Vă reamintim că dacă surprindeți imagini care considerați că pot deveni o știre sau prin care doriți să atrageți atenția autorităților asupra unei probleme, ni le puteți transmite pe numărul de whatsapp 0733.388.425.

După multe ore de intervenție la avaria de pe Strada Orizontului, lucrurile s-au remediat și furnizarea apei a fost reluată în Câmpina.

HidroPrahova a oprit Stația de pompare Doftana, care alimentează cea mai mare parte a municipiului Câmpina, pentru a putea interveni la o avarie apărută pe Strada Orizontului.

Federația Sindicală Sanitas a declanșat de marți dimineață greva generală în sănătate, o acțiune fără precedent.

Până pe 3 august, persoanele interesate pot depune propuneri la proiectul de regulament pentru acordarea finanțărilor nerambursabile în baza Legii 350.