CONTACT
https://www.matosimobiliare.ro/
https://sanconfind.ro/
https://floricon.ro/
https://www.soceram.ro/

Copiii de la CS Câmpina - locul 3 la ”Stelele Viitorului” și titlul de ”Cel mai bun portar”

- Sport -

Copiii de la CS Câmpina - locul 3 la ”Stelele Viitorului” și titlul de ”Cel mai bun portar”

După evoluția foarte bună din faza grupelor, unde după două victorii și o remiză s-a calificat de pe primul loc în semifinalele categoriei 2010 a Trofeului ”Stelele Viitorului”, CS Câmpina și-a continuat evoluția foarte bună și duminică, în ultima zi a turneului.

Iar rezultatul a venit firesc - locul 3 după ce a câștigat finala mică și titlul de ”Cel mai bun portar” pentru goal-keeper-ul câmpinean David Borș.
Ziua nu a început prea grozav pentru câmpineni, după ce au pierdut semifinala cu Petrolul Ploiești cu un mult prea sever 0-7. În cealaltă semifinală, Rapid București a dispus de AC Radu Rebeja Chișinău cu 2-0, astfel că CS Câmpina a întâlnit din nou formația din Republica Moldova, aceeași pe care o întâlnise și în grupe și o învinsese cu 1-0. Meciul din finala mică a fost mult mai greu și după ce moldovenii au deschis rapid scorul printr-un autogol, câmpinenii au egalat și, apoi, au învins la lovituri de departajare (video), ocupând un merituos loc 3.
”Pentru o echipă formată de fapt din două grupe, cred că am avut o evoluție foarte bună. M-am consultat permanent cu Claudiu Dumitrescu și am ales cei mai buni jucători din ambele gerupe, dar trebuie să știe toată lumea că am fost singura echipă care am folosit atât de mulți jucători mai mici decât limita permisă de regulament. Consider că locul 3, după două cluburi de calibru, recunoscute pentru atenția pe care o acordă juniorilor, Rapid București și Petrolul Ploiești, este o performanță foarte bună pentru noi. În plus, pentru mine este un motiv de mândrie și bucurie obținerea titlului de Cel mai bun portar al turneului la această categorie de vârstă pentru David Borș”, ne-a declarat antrenorul CS Câmpina, Roberto Opatchi.


28 Aug 2022 21:46 3685 vizualizari


Comentarii






  • 29.08.2022 06:11 diss Felicitări copiilor! Iar Roberto era normal să formeze un portar de mare viitor doar știe exact despre ce e vorba!
206 vizualizari 19 Mar 2026 18:42 Liga a 4-a, etapa a 18-a. Programul și delegările

Liga a 4-a, etapa a 18-a. Programul și delegările

A treia etapă a returului, a 18-a a campionatului Ligii a 4-a, va avea loc la finalul acestei săptămâni. Iată programul și delegările:

citeste mai mult
270 vizualizari 18 Mar 2026 20:22 Competiții sportive la finalul săptămânii

Competiții sportive la finalul săptămânii

La finalul acestei săptămâni vor avea loc mai multe competiții sportive în care sunt implicate echipe din Câmpina și împrejurimi.

citeste mai mult
609 vizualizari 17 Mar 2026 11:11 Sala de sport din Voluntari vs. teren sintetic Petrol Câmpina: de la ecran video uriaș la... lipsa unei amărâte de tabele de marcaj!

Sala de sport din Voluntari vs. teren sintetic Petrol Câmpina: de la ecran video uriaș la... lipsa unei amărâte de tabele de marcaj!

Poate părea doar un amănunt, dar este un amănunt care spune multe despre grija față de sport, față de baza materială care este pusă la dispoziția sportivilor.

citeste mai mult
1062 vizualizari 16 Mar 2026 11:35 La prima lor participare, sportivii de la Ryu Ken Dojo Telega au obținut 48 medalii la Naționalele SKDUN

La prima lor participare, sportivii de la Ryu Ken Dojo Telega au obținut 48 medalii la Naționalele SKDUN

Sportivii karateka din comuna Telega, de la Clubul Ryu Ken Dojo, practicanți ai stilului karate Shotokan în cadrul organizației SKDUN, au obținut rezultate foarte bune la Campionatul Național SKDUN desfășurat în perioada 14-15 martie 2026, la Voluntari. La prima lor participare într-o competiție oficială de karate, aceștia au reușit o performanță deosebită, cucerind în total 48 de medalii, dintre care 13 de aur.

citeste mai mult
Actualitate Politică Social Eveniment Interviuri Sănătate Editorial Sport Anunțuri Joburi Turism

Termeni și condiții - Politica de confidențialitate - Politica cookies
© 2026 Câmpina TV