La finalul acestei săptămâni are loc etapa a XXI-a din Liga A Prahova, derby-urile rundei având loc la Văleni, unde vine CS Cornu, şi la Brebu, unde va avea loc un derby local, aici venind echipa lui Florin Stăncioiu, Tricolorul Breaza, ambele în mare suferinţă. Iată programul complet, avancronicile jocurilor şi delegările arbitrilor şi observatorilor:
vineri, 8 aprilie, ora 17.00
Plopeni: CSO Plopeni – CS Blejoi
În tur, 1-0 (C. Vlad).
Etapa trecută, Găzarul Surani – CSO Plopeni 1-2 (Sârghie – Al. Vasile, Copilu) / CS Blejoi – Astra II (Dr. Gheorghe 2, Stanca, Ivan).
În ediţia trecută de campionat, CSO Plopeni – CS Blejoi 0-1 (Ivan) / CS Blejoi – CSO Plopeni 0-0.
Arbitri: Ovidiu Oprea - Valentin Dumitru, Cătălin Popovici.
Observator: Mihail Ionescu.
sâmbătă, 9 aprilie, ora 11.00
Văleni: Teleajen Văleni – CS Cornu
În tur, 1-1 (Sintulescu autogol – Gavrilă).
Etapa trecută, Avântul Măneciu – Teleajen Văleni 2-0 (C. Stoian, Onea) / CS Cornu – AFC Brebu 2-0 (Şovăială 2).
În ediţia trecută de campionat, CS Cornu – Teleajen Văleni 1-4 (Ioniţă – Cernea 2, Cruceru 2) / Teleajen Văleni – CS Cornu 1-0 (Cruceru).
Arbitri: Bogdan Zahiu - Andrei Sotir, Alexandru Chioibaşu.
Observator: Ion Andreoiu.
Tufeni: AS Tufeni – Găzarul Surani
În tur, 3-1 (Comnoiu 2, Vane – Bucur).
Etapa trecută, FC Băneşti – AS Tueni 3-1 (Stăncescu, Petrescu 2 – Braşoveanu) / Găzarul Surani – CSO Plopeni 1-2 (Sârghie – Al. Vasile, Copilu).
În ediţia trecută de campionat nu s-au întâlnit.
Arbitri: Cristina Părăluţă - Cristinel Damian, Cristian Lefter.
Observator: Constantin Safta.
Ploieşti: Astra II – CS Ceptura
În tur, 2-1 (N. Popescu autogol, Bondilă – Lascu).
Etapa trecută, CS Blejoi – Astra II 4-0 (Dr. Gheorghe 2, Stanca, Ivan) / CS Ceptura – Progresul Drăgăneşti 2-1 (Micloiu, Pura - Oprea).
În ediţia trecută de campionat nu s-au întâlnit.
Arbitri: Andrei Moroiţă - Alexandru Chivu, Eduard Neagu.
Observator: Eugen Popescu.
sâmbătă, 9 aprilie, ora 17.00
Brebu: AFC Brebu – Tricolorul Breaza
În tur, 1-2 (B. Dumitru – Marcu autogol, Stan).
Etapa trecută, CS Cornu – AC Brebu 2-0 (Şovăială 2) / Tricolorul Breaza – CS Păuleşti 1-2 (Vintilă – Ciobanu, Pantilimonescu).
În ediţia trecută de campionat, AFC Brebu – Tricolorul Breaza 0-2 (Vişan, Vintilă) / Tricolorul Breaza – AC Brebu -1 (Istrate 2, Vintilă – Neagu).
Arbitri: Ionuţ Neagu - Sebastian Păduraru, Ştefan Călăraşu.
Observator: Constantin Ciocoiu.
Urlaţi: Unirea Urlaţi – FC Băneşti
În tur, 0-7 (Gânju, Negreanu 4, Budileanu, Nichifor).
Etapa trecută, Unirea Cocorăştii Colţ - Unirea Urlaţi 3-1 (Matei, Bălan, Durlea – Rob) / FC Băneşti – AS Tufeni 3-1 (Stăncescu, Petrescu 2 – Braşoveanu).
În ediţia trecută de campionat nu s-au întâlnit.
Arbitri: Laurenţiu Piciu - Ştefan Dumitrache, Gabriel Răduţă.
Observator: George Negoiţescu.
duminică, 10 aprilie, ora 11.00
Drăgăneşti: Progresul Drăgăneşti – Avântul Măneciu
În tur, 2-3 (Năftănăilă, Oprea – D. Stoian, Sârbu, Olteanu).
Etapa trecută, CS Ceptura – Progresul Drăgăneşti 2-1 (Micloiu, Pura – Oprea) / Avântul Măneciu – Teleajen Văleni 2-0 (C. Stoian, Onea).
În ediţia trecută de campionat, Avântul Măneciu – Progresul Drăgăneşti 2-0 (C. Stoian, D. Stoian) / Progresul Drăgăneşti – Avântul Măneciu 2-1 (Oprea, Matei – Costache).
Arbitri: Doralin Bârziloiu - Octavian Ciorescu, Diana Florea.
Observator: Marian Deaconu.
Păuleşti: CS Păuleşti – Unirea Cocorăştii Colţ
În tur, 5-2 (M. Mihai, Bărăgan, Buutufei, Ciobanu 2 – Cazan, Aristan).
Etapa trecută, Găzarul Surani – CSO Plopeni 1-2 (Sârghie – Al. Vasile, Copilu) / Unirea Cocorăştii Colţ – Unirea Urlaţi 3-1 (Matei, Bălan, Durlea – Rob).
În ediţia trecută de campionat, Unirea Cocorăştii Colţ – CS Păuleşti 0-2 (Pripu, Bărăgan) / CS Păuleşti – Unirea Cocorăştii Colţ 10-0 (Butufei 2, M. Mihai 2, Ciobanu 4, Popa, Neagu).
Arbitri: Mădălin Dicu - Mircea Rusu, Stelian Mălăroiu.
Observator: Vasile Radu.
Ambele echipe feminine de handbal ale CS Câmpina, pregatite de Daniel Vasile - pentru nivelul juniorilor III, respectiv, Denisa Toma - la juniori IV, sunt angrenate la acest sfâr?it de saptamâna în competi?ii oficiale.
Jocurile etapei a 26-a din Liga A Prahova la fotbal sunt programate la finalul acestei săptămâni. Iată programul și delegările:
Meci important pentru ambele echipe în Seria Nord a Superligii B1 Prahova, între Sportul Câmpina și Viitorul Cosminele.
Sâmbătă și duminică au avut loc meciurile din cadrul etapei a 25-a din Liga A Prahova. Iată rezultatele, clasamentul la zi și programul etapei viitoare: