CONTACT
https://medimfarm.ro/Home/Index
https://sanconfind.ro/
https://www.matosimobiliare.ro/
https://www.soceram.ro/

Rezultate cautare

7768 vizualizari 13 Jul 2017 17:54

Ghinion curat. Două accidente stupide au avut loc în Câmpina, în această după-amiază

Două autoturisme s-au ciocnit pe Bulevardul Carol I, iar o dubiță a intrat într-un stâlp pe Strada Voila. Ambele accidente s-au produs din cauza neatenției.

citeste mai mult
6807 vizualizari 13 Jul 2017 17:11

Pericol pe Strada Democrației din Câmpina. Ramurile unui castan s-au rupt în timpul furtunii

Crengile unui castan de pe Strada Democrației din Câmpina s-au rupt în urma furtunii de astăzi, iar în cădere unele au ajuns pe spațiul verde, altele s-au oprit peste ceilalți copaci. Speriați să nu cadă peste mașinile din parcare sau, mai rău, peste trecători, locuitorii din zonă au sunat la 112.

citeste mai mult
7370 vizualizari 13 Jul 2017 16:00

Un copac s-a prăbușit peste o casă la Telega

UPDATE - Copacul a fost îndepărtat în totalitate și s-a constatat că tabla de pe casă a fost distrusă în câteva locuri, dar pagubele nu sunt însemnate.

Județul Prahova s-a aflat în această după-amiază sub incidența unui cod galben de furtună. În urma vântului puternic și a averselor care au depășit pe alocuri 25 l/mp, mai mulți copaci s-au prăbușit, în general pe carosabil. Cea mai gravă situație se înregistrează în comuna Telega, unde un copac de mari dimensiuni a căzut peste o casă.

citeste mai mult
12074 vizualizari 13 Jul 2017 14:44

Accident pe DN1, la Podul lui Rache. Un autoturism Peugeot a fost făcut praf de o dubiță

În această după-amiază, puțin după ora 13.00, pe DN1, în dreptul municipiului Câmpina, chiar sub pasarela de la Podul lui Rache, a avut loc un accident de circulație în care au fost implicate două vehicule. Un autoturism Peugeot a fost făcut "armonică" de o dubiță înmatriculată în Ungaria. Accidentul s-a produs pe sensul de mers Ploiești - Câmpina.

citeste mai mult
6456 vizualizari 13 Jul 2017 12:04

Panică la Căminul Petrol din Câmpina, din cauza unui fum dens, care a cuprins două etaje

Pompierii militari au fost chemați astăzi, în jurul orei 11.30, la un incendiu izbucnit pe Bulevardul Nicolae Bălcescu, la Căminul Petrol. Din fericire, nu a fost flacără, ci doar mult fum care a cuprins etajele doi și trei. Cauza - o cratiță uitată pe un reșou, la unul dintre apartamentele de la etajul doi. Cratița s-a ars, capacul s-a supraîncins și de aici a rezultat fumul care i-a speriat pe locatari.

citeste mai mult
9066 vizualizari 13 Jul 2017 10:35

Fibec vinde Club As și toată baza sportivă. Oare administrația locală ar fi sau nu interesată de aceste bunuri?

Societatea Fibec SA este în insolvență, iar prin administratorul său judiciar a scos la vânzare restaurantul Club As, terenurile de tenis și terenul de minifotbal. Este vorba despre o vânzare în bloc, printr-o licitație publică aflată în derulare, prețul de pornire fiind de 575.600 euro (aproximativ 2,55 milioane lei), la care se adaugă TVA. 

citeste mai mult
7669 vizualizari 12 Jul 2017 18:55

Medii între 9,96 și 3,53 la admiterea în liceele câmpinene. Din cele 588 locuri la învățământul de zi, 547 au fost ocupate

Astăzi, 12 iulie 2017, a avut loc prima etapă a repartizării computerizate în licee a absolvenților de gimnaziu. La Câmpina, din cele 588 locuri disponibile la învățământul de zi, 547 au fost ocupate, iar 41 au rămas libere (toate la Colegiul Tehnic "Constantin Istrati"). 

citeste mai mult
6598 vizualizari 12 Jul 2017 12:23

Aleșii locali câmpineni și-au aprobat "vizitele profesionale" în Danemarca - Suedia, Grecia și Turcia

Trei deplasări externe sunt programate anul acesta pentru reprezentanții administrației locale câmpinene. Oficial se numesc "vizite profesionale și schimb de experiență". În ce constă schimbul de experiență, ne întrebăm de ani de zile și nu reușim să găsim un răspuns. Pentru că nu știm cu ce s-ar putea lăuda în străinătate aleșii noștri și nici ce au învățat ei din experiența altora, de vreme ce nu pun nimic în aplicare, odată întorși acasă.

citeste mai mult
6805 vizualizari 12 Jul 2017 10:22

Family Security Company SRL Focșani va asigura paza obiectivelor și bunurilor aparținând Primăriei Câmpina

Au trecut mai bine de patru luni de la demararea procedurilor pentru achiziția publică și până s-a reușit semnarea contractului cu firma care a câștigat licitația. O licitație crâncenă, am putea spune, de vreme ce au fost depuse nu mai puțin de 11 oferte pentru asigurarea pazei și protecției obiectivelor și bunurilor publice. Trei contestații au fost depuse de unele dintre firmele ofertante, dar toate trei au fost respinse de Consiliul Național de Soluționare a Contestațiilor.

citeste mai mult
5655 vizualizari 12 Jul 2017 09:42

42 de termene în cinci ani de proces pentru revendicarea imobilului în care au funcționat Finanțele Publice și a terenului pe care se află sediul Poliţiei Locale Câmpina

Imobilul de pe Strada 1 Decembrie 1918, vis-a-vis de Parchetul de pe lângă Judecătoria Câmpina, acolo unde a funcționat multă vreme Administrația Finanțelor Publice, a fost revendicat de moștenitorii foștilor proprietari. Împreună cu acea clădire a fost revendicat și terenul aferent, inclusiv cel pe care se află în prezent sediul Poliției Locale Câmpina și garajele din spatele acestuia. Procesul, în care este implicată și Primăria Câmpina, durează din anul 2012, a parcurs deja 42 de termene și este departe de a se încheia.

citeste mai mult

Pagina: 1 ... 1381 1382 [1383] 1384 1385 ... 1562
Vremea
https://trafic.ro/registersite/b3952e459b72419187c0c3eec5e715d7
http://www.spitalcampina.ro/
http://floricon.ro/
https://elstargroup.ro/
30zile7zileCele mai citite
Ultimele comentarii
Actualitate Politică Social Eveniment Interviuri Sănătate Editorial Sport Anunțuri Joburi Turism

Termeni și condiții - Politica de confidențialitate - Politica cookies
© 2026 Câmpina TV